Türkiyenin En İyi Plajları

Türkiyenin En İyi Plajları

Türkiyenin En İyi Plajları

Ölüdeniz-Fethiye

oludeniz-fethiye
Ölüdeniz-Fethiye

Ölüdeniz Fethiye sadece Ülkemizin değil aynı zamanda dünyanın da en güzel plajlarından birisi. Ölüdeniz’in özelliklerinden birisi de adında da anlaşıldığı gibi hava rüzgarlı bile olsa da dalga olmaması. Ölüdeniz’de  Deniz suyu sıcaklıkları her zaman yüksek. Yeşil doğayla iç içe masmavi deniziyle ölü deniz plajları insanı kendine hayran bırakıyor.

Kleopatra Plajı-Alanya

kleopatra-plaji-alanya
Kleopatra Plaji-Alanya

Mısır Kraliçesi Kleopatra rivayete göre bu sularda denize girmiş ve o günden sonra bu plaja Kleopatra Plajı denmiş. Mavi Bayraklı Kleopatra Plajı, Masmavi denizi, Sapsarı kumlarıyla adeta bir görsel şölen.

Kaputaş Plajı-Kaş

kaputas-plaji-kas
Kaputas Plaji-Kaş

Denize açılan bir Kanyonun arasında yer alan Kaputaş Plajı Kaş-Kalkan yolu üzerinde yer alıyor. Kaputaş Plajı özellikle Muğla- Antalya civarında günlük tatilcilerin vazgeçilmez yerlerinden birisidir. Yer altı sularının denizle buluşmasından dolayı deniz suyu sıcaklığı bölgedeki diğer yerlere göre bir miktar daha soğuk.

İztuzu Plajı-Muğla

iztuzu-plaji
iztuzu-plaji

Dünyaca ünlü İztuzu Plajı aynı zamanda Caretta Caretta Kaplumbağalarının doğal yaşam ve üreme merkezi. İztuzu Plajı’nın hemen arkasında yer alan Dalyan da olağan üstü bir doğa harikası.

Kabak Koyu Plajı-Muğla

kabak-koyu-plaji-mugla
Kabak Koyu Plajı-Muğla

Kabak Koyu Plajı Türkiyen’in en iyi plajları listesinde doğa harikası yerlerden bir tanesi. Plaj ismini içinde bulunduğu kabak vadisinden alıyor. Sakin denizi ormanla iç içe konumuyla harika bir plaj olarak karşımıza çıkıyor.

Phaselis Plajı-Antalya

phaselis-plaji-antalya
Phaselis Plajı-Antalya

Antalyanın Kemer İlçesinde yer alan Phaselis Plajı, aslında Likya döneminden kalma antik bir şehir. Likya şehri kalıntıları içerisinde orman ve denizin buluştuğu Plaj aslında tam bir açık hava müzesi konumunda.

Ayazma Plajı-Bozcaada

ayazma-plaji-bozcaada
Ayazma Plajı-Bozcaada

Çanakkale iline bağlı olan Altın rengi ince kumlara sahip Ayazma Plajı Bozcaada Türkiye’nin üçüncü büyük adasın olan Bozcaada da yer alır. Boyu birden geçmeyen deniziyle, sıcakta bunalmak istemeyenler için serin bir alternatif.

Sarımsaklı Plajı-Ayvalık

sarımsaklı-plajı-ayvalik
Sarımsaklı Plajı-Ayvalık

İstanbulluların sıkça tercih ettiği Sarımsaklı Plajı, 7 km uzunluğa sahip ve yüzme bilmeyen kişiler ve çocuklar içinde keyifli vakit geçirebilecekleri bir plaj. Deniz suyu sıcaklıkları Akdeniz’e göre daha düşük olan Sarımsaklı özellikle temmuz ayında çokça kalabalık.

Kelebekler Vadisi Plajı-Fethiye

Butterfly valley
Kelebekler Vadisi Plajı-Fethiye

Ölüdenizden kalkan teknelerle ulaşımın sağlandığı Kelebekler Vadisi Plajı, adını aldığı Kelebekler Vadisi’nin hemen uç kısmında yer alıyor. Doğayla iç içe olan bu plajda yüzmek dışında Kelebekler Vadisi’nde yürüyüş yaparak farklı Kelebek türlerini görmeniz de mümkün

//istanbuldanhaberler.net/turkiyenin-en-iyi-plajlari/

Beğen & Paylaş
Facebook
Google+
//istanbuldanhaberler.net/turkiyenin-en-iyi-plajlari/

Bir cevap yazın

Paylaş - Takip Et