İstanbulda Yapılabilecek 10 Etkinlik

İstanbulda Yapılabilecek 10 Etkinlik

İstanbulda Yapılabilecek 10 Etkinlik

 

1-Parkur

istanbulda-yapilabilecek-10-etkinlik
Parkur

Parkur’da sizi onlarca outdoor aktivite, takım oyunları ve engel parkurları bekliyor. Serbest oyun alanlarında ise kurumlara özel tasarım outdoor aktiviteler sunuyor.

Aynı anda 300 kişinin aktivite yapabilmesi için planlanan, takım oyunları ve engel parkurları konseptli olarak tasarlanan Parkur, yeme-içme alanları hariç 5 dönüm arazi üzerine inşaa edilmiş  olarak karşımıza çıkıyor

Siz de eğlenceli vakit  geçirmek istiyorsanız Parkur tam size göre!!

Nasıl Giderim?

Atatürk Havaalanı’na uzaklığı 55km, Sabiha Gökçen Havaalanı’na uzaklığı 28km, Taksim’e uzaklığı 35km (40dk), Kavacık’a uzaklığı; 17km ( 15dk). Adres: Ayazma Mah No:19 İshaklı Köyü-Beykoz/ İSTANBUL Telefon: 0 533 921 16 50

2-Aktivitem Park (Survivor Parkuru)

aktivitempark
Aktivitempark

Siz de Survivor tutkunuysanız ve Survivor parkurlarında keşke yarışabilseydim diyenlerdenseniz Aktivitem Park tam size göre. Survivor  parkurlarını içinde barındıran mekanda mangal piknik ve dinlenme alanlarıyla farklı aktivitelerde mevcut. Eğlenceli bir  gün geçirmek için iyi bir alternatif. Tek kötü yanı Aktivitem Park’a tek başına giremiyor olmanız. Kalabalık gruplar halinde genellikle Okul, işyeri organizasyonları vb. için misafirlerine kapılarını açıyorlar.

Nasıl Giderim?

Adres: Polenezköy mah. Polenezköy Yolu sok. No:3 Öztürk çiftliği – Polenezköy yolu üzeri Öztürkler Çiftliğinin yanı. Acar Kent – Beykoz Konaklarına 10 dk. Telefon:0 553 623 48 13

3- Tuzak-Büyük Soygun

tuzak-buyuk-soygun
Tuzak Büyük Soygun

TUZAK’da bir bilgisayar oyununun ya da bir filmin kahramanının gözünden bir saatlik maceraya yaşamak isteyenler için “korku evi” oyunlarına alternatif bir yer. Kadıköyde bulunan mekanda Büyük Soygun oyunu son derece revaçta. Tüm dünyada yüz binlerce insanın oynadığı bu oyun sizin için farklı bir alternatif olabilir.

Nasıl Giderim?

Adres: Osmanağa Mahallesi, Kırtasiyeci Sokak, Ankara İş Hanı, Kat:1 Kadıköy / İstanbul

E-Posta: bilgi@tuzak.com  Telefon: (0216) 336 11 00

 

4- Jurassic Land

jurassic-land
Jurassic Land

 

Avrupa’nın en büyük dinozor tema parkı olma özelliğiyle birlikte eğitim ile eğlenceyi birleştiren konseptiyle 10 bin metrekarelik alana kurulmuş olan Jurassic Land,  Ailecek eğlenceli vakit geçirmek isteyenler için farklı bir alternatif.

Nasıl Giderim?

Adres: Bayrampaşa Forum İstanbul Alışveriş Merkezi

Kocatepe Mahallesi Paşa Caddesi Forum İstanbul AVM SF Blok No:17-02.120 – Bayrampaşa 34045 İstanbul

Telefon: +90 212 640 8088

 

5-Fly Anatolia

fly-anatolia
Fly Anatolia

 

Türkiye’ nin bir çok yerinde faaliyet gösteren İstanbul merkezli bu okulda Hafta sonları farklı rotalarda Yamaç paraşütü eğitimi alabilir. Yamaç paraşütü kullanarak eğlenceli ve adrenalin dolu zaman geçirebilirsiniz.

Nasıl Giderim?

Adres : Kordonboyu Mahallesi Ankara Cad 108/27 Polat İş hanı kat:1 34862 Kartal / İSTANBUL Telefon: 0 555 799 00 34

 

6- Forest Kemerburgaz

forest-kemerburgaz
Forest kemerburgaz

Yüksek ip, Tırmanma, İnsan Sapanı, Paintball ve daha bir çok aktivete yer alan Forest Kemerburgazda bütün gün eğlenceli vakit geçirmek için her türlü ayrıntı düşünülmüş. Özellikle hafta sonları çok rağbet gören mekanda farklı bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Nasıl Giderim?

Adres: Mithatpaşa Mah. Davutpaşa Cad. Çiftalan Kemerburgaz Yolu Kurt Kemeri Mesire alanı Kemerburgaz-Eyüp/ İstanbul  Telefon: 0542 740 0740

7- Zebra ATV Safari Club

zebra-atv-safari-club
zebra-atv-safari-club

 

İstanbul Şilede bulunan bu etkinlik alanında çöl şartlarında  doğal kum parkurunda ATV motorlar ile off-road heyacanı, kum tırmanışı, safari turları maceralarını, eğlenceli vakit geçirerek deneyimlemek isteyenler için güzel bir hafta sonu alternatifi.

Nasıl Giderim?

Adres: Zebra ATV Safari Doğancılı Köyü – Benzinlik Mevkii Şile/ İSTANBUL  Telefon: 0 532 333 83 63

8-  Boğaz Turları

bogaz-turlari
Boğaz Turları

Kadiköy-Eminönü-Bakırköy-Üsküdar merkez noktalarından hareketle çeşitli kısa ve uzun boğaz turları yapmanız mümkün. İstanbul deyince aklımıza ilk gelen şeylerden biri İstanbul boğazını teknelerle gezerek keşfetmek özellikle yaz günlerinde güzel zaman geçirmek için yapılabilecek etkinliklerden.

Nasıl Giderim?

Boğaz turları için Şehir hatları vapurları, Turyol iskeleleri ve özel teknelerle boğaz turları yapmak mümkün. Kadiköy-Eminönü-Bakırköy-Üsküdar gibi merkezlerden hepsine erişim sağlayabilirsiniz.

 

9- Anadolu Kavağı

anadolu-kavagi
Anadolu Kavağı

Anadolu Kavağı aslında bir balıkçı kasabası olarak karşımıza çıkıyor. Burada plaj ve denizin tadını çıkarabileceğiniz gibi sanatçıların küçük atölye dükkanlarını da ziyaret edebilirsiniz. Yoros Kalesi’ne kadar yürüyüp sonra sahilde harika bir balık sofrası eşliğinde envayi çeşit balığın tadına bakabilirsiniz.

Nasıl Giderim?

Anadolu Kavağı İstanbul’un Beykoz ilçesinde yer almaktadır. İstanbul anadolu ya da avrupa yakasından otobüsle gelecekler için Beykozdan 15A numaralı otobüse binerek buraya ulaşabilirsiniz.

 

10- Adalar Gezisi – Turu

adalar-gezisi-turu
Adalar Gezisi-Turu

 

İstanbul denince akla gelen yerlerden biri de hiç şüphesiz Adalar dır. Büyük Ada, Burgaz Adası, Heybeli Ada, Kınalı Adası İstanbul’un farklı rotaları. Adalara özgü doğal güzellikleri Bisiklet-Fayton turları ve tabi ki denize girmek için İstanbul’un en güzel plajlarına sahip yerler.

Nasıl Giderim?

Adalara şehir hatlarının vapurlarıyla Kadıköy’e bağlı Bostancı ilçesinden direk ulaşabileceğiniz gibi tek bir ada içerisinde gezerek bulunduğunuz adanın farklı özelliklerini keşfederken aynı zamanda güzel denizinde yüzebilirsiniz.

 

 

 

 

 

//istanbuldanhaberler.net/istanbulda-yapil…ecek-10-etkinlik/

Beğen & Paylaş
Facebook
Google+
//istanbuldanhaberler.net/istanbulda-yapilabilecek-10-etkinlik/

Bir cevap yazın

Paylaş - Takip Et